[:sk]

  Vážený zákazník, všetky naše plniace stanice sú v prevádzke. SPP CNG s.r.o.
[layerslider_vc id=“5″]

[layerslider_vc id=“3″]

Aktuálna cena CNG

Aktuálny cenník nájdete tu.

Dostupnosť CNG na Slovensku

Plniace stanice CNG spoločnosti SPP CNG s.r.o. sú samoobslužné a zákazníci ich môžu využívať nepretržite 24 hodín denne 365 dní v roku.

Zmluvné a obchodné podmienky

Na plniacich staniciach CNG, ktoré prevádzkuje SPP CNG s.r.o., možno plniť vozidlá s pohonom na CNG s použitím bankovej platobnej karty alebo na základe uzatvorenej zmluvy o dodávke CNG s použitím zákazníckej karty CNG.

Motorové palivo CNG

stlačený zemný plyn: ekologické, ekonomické a bezpečné palivo.
CNG je skratka anglického názvu „Compressed Natural Gas“ čo v preklade znamená stlačený zemný plyn.
Hlavnou zložkou zemného plynu je metán, ktorý mu dáva vlastnosti paliva, vhodného na kúrenie, ohrev úžitkovej vody a v súčasnosti nachádza stále väčšie využitie ako motorové palivo v doprave.
Viac informácií

Čo je CNG ?

CNG je skratka anglického názvu „Compressed Natural Gas“ čo v preklade znamená stlačený zemný plyn.

Hlavnou zložkou zemného plynu je metán, ktorý mu dáva vlastnosti paliva, vhodného na kúrenie, ohrev úžitkovej vody a v súčasnosti nachádza stále väčšie využitie ako motorové palivo v doprave.

Pre použitie ako motorové palivo sa zemný plyn stláča kompresorom v plniacej stanici CNG a v tejto stlačenej forme, už ako CNG, sa plní do tlakových nádob vozidiel.

Pri spaľovaní CNG uniká do ovzdušia v porovnaní s naftou alebo benzínom výrazne menej škodlivých emisií a preto je CNG zaradené medzi alternatívne motorové palivá.

Ďalšie informácie

Výhody CNG?

Rast cien klasických motorových palív benzínu a nafty ale aj snaha o ochranu životného prostredia motivujú motoristov a prevádzkovateľov vozových parkov aby hľadali alternatívy. Jednou z reálnych a dostupných možností je práve CNG. Viac informácií

Aktuálna cena CNG

Aktuálnu cenníkovú cenu CNG nájdete tu.

Zmluvná dodávka CNG

Zmluvu o dodávke CNG môžu uzatvoriť právnické osoby a podnikatelia.

Vozidlá na CNG

Prehľad vozidiel na CNG

Sériovo vyrábané osobné a malé úžitkové vozidlá s pohonom na CNG sú konštruované ako dvojpalivové – CNG a benzín.

Osobná doprava na CNG

Sériovo vyrábané nákladné a dodávkové vozidlá s pohonom na CNG sú konštruované buď ako jednopalivové alebo ako dvojpalivové.

Nákladná doprava na CNG

Sériovo vyrábané autobusy s pohonom na CNG sú konštruované ako jednopalivové. Motor je spravidla špeciálne konštruovaný pre pohon na CNG. Tlakové nádoby (nádrže) na CNG sú pri autobusoch zabudované na streche, používateľ teda vôbec na prvý pohľad nespozná rozdiel medzi autobusom na CNG a autobusom s pohonom na naftu vozidlom.

CNG Autobusy

Zemný plyn v sektore dopravy nadobúda stále väčší význam. Okrem jeho hlavného využitia v cestnej automobilovej doprave je využívaný aj v iných typoch dopravy, či už ako stlačený zemný plyn – CNG, alebo skvapalnený zemný plyn – LNG. Vďaka ekologickým výhodám nachádza zemný plyn uplatnenie v uzavretých priestoroch a všade tam, kde je čisté ovzdušie prioritou.

Ostatné dopravné prostriedky na CNG

Plnenie CNG je jednoduchý a bezpečný proces.

             

Napíšte nám

V prípade, že máte záujem o motorové palivo CNG kontaktujte nás cez kontaktný formulár, alebo na  e-mailovej adrese cng@sppcng.sk prípadne  na tel.č. 0850 111 500.

Naša spoločnosť Vám ponúka odborné poradenstvo v oblasti CNG a zmluvnú dodávku CNG.

  * Meno a priezvisko

  * Email

  Telefónne číslo

  Vaša správa

  *V prípade ak požadujete opis dokladu z plnenia CNG / LNG nezabudnite uviesť tieto údaje: stanicu, dátum a čas plnenia, množstvo odobraného CNG/LNG.

  [:en]

  SPP opened a filling station for liquefied natural gas LNG in Slovakia, namely in Trnava and Prešov. Another one in Brodske will follow shortly. By opening these gas stations, SPP is interested in reaching a wide range of local as well as national carriers, bus companies, and at the same time ensuring refueling options for long-distance transit transport. The project of LNG filling stations is unique in its concept, as well as the combination of selling not only LNG for the segment of heavy cargo transport, but also CNG for the segment of passenger and bus transport. The gas stations have technology that uses an LNG tank with a size of 80 m3. Through sophisticated technology, it is subsequently possible to refuel LNG itself for all types of trucks. By heating LNG in vaporizers, CNG is produced, which can then be filled either in passenger cars, buses or CNG vans. The concept of gas stations is set as fully autonomous and self-service.

  There are currently 23 public CNG filling stations available to motorists in Slovakia. The company SPP CNG s.r.o. has 17 CNG filling stations in its business administration, which are operated in self-service mode and are accessible to customers continuously 24 hours a day and 365 days a year. Two public filling stations are operated by SAD Zvolen, a.s. in Zvolen and Banská Bystrica. Other filling stations are available in Dunajská Streda, Levice, Bratislava and Bytča.

  Filling stations operated by SPP CNG s.r.o. accept payments made by SPP CNG customer cards or the following bank payment cards:

  CNG_platobne_karty

  LNG Stations SPP CNG s.r.o. 

  CNG stations SPP CNG s.r.o.

  Contact us

   * Name and Surname

   * E-mail

   Phone number

   Your message

   [:]