SPP CNG zabezpečí pohonné hmoty pre novú firemnú flotilu Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Posted by: sppcngadm
Category: Nezaradené

Spoločnosť SPP CNG sa spolu s Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a dodávateľom áut ŠKODA AUTO Slovensko zúčastnili 21. júla 2021 na slávnostnom odovzdávaní 20 vozidiel s pohonom CNG, ktoré so sebou prinášajú ekologickú, ekonomicky výhodnú a bezpečnú dopravu.

„CNG je stlačený zemný plyn, ktorý je možné 100 % nahradiť obnoviteľným biometánom. Ekonomická úspora pri využití vozidiel s pohonom CNG je od 10 do 40 % oproti vozidlám na konvenčné palivá. Táto úspora spočíva nielen v dlhodobo priaznivej cene CNG, ktorá je nižšia ako cena benzínu alebo nafty, ale aj v nižšej spotrebe, nakoľko CNG má až 130 oktánov, a v jednoduchosti palivového systému, kde vozidlá na CNG nemajú DPF filtre, močovinu a rôzne iné podporné systémy. Vozidlo na CNG aj bez týchto podporných systémov dokáže plniť  prísne emisné normy. V súčasnosti je motoristom po celom Slovensku prístupných 16 verejných plniacich staníc, z toho SPP CNG, s.r.o., ako dcérska firma Slovenského plynárenského priemyslu, a. s., prevádzkuje 11 verejných samoobslužných CNG staníc, ktoré v dostatočnej miere pokrývajú potreby našich partnerov a zákazníkov,“ uviedol Peter Mozolák, konateľ spoločnosti SPP CNG.

Zástupcovia spoločnosti Coca-Cola HBC prevzali od spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko 20 nových automobilov Škoda Octavia G-Tec s pohonom CNG. Firemnú flotilu áut od výrobcu ŠKODA AUTO s pohonom CNG na Slovensku už tvorí sedem vozidiel ŠKODA SCALA a päť vozidiel VW Caddy Maxi TGI. V ďalších mesiacoch bude nasledovať postupná výmena všetkých vozidiel. Spaľovaním CNG nevznikajú takmer žiadne tuhé častice a produkuje sa menej škodlivých skleníkových plynov.

Author: sppcngadm