Ako zvládnuť cestu do zahraničia autom na CNG

Posted by: sppcngadm
Category: Nezaradené

Plánujete cestu do zahraničia s autom na stlačený zemný plyn?

Poradíme vám, kde môžete natankovať po ceste do Vášho cieľa.

Možno prvýkrát idete na dovolenku do zahraničia autom na CNG. Takáto cesta prináša so sebou určité špecifiká, doporučujeme Vám pred cestou naplánovať, kde budete tankovať a vopred zistiť, ako môžete platiť pri tankovaní a otváracie hodiny plniacej stanice. Plniace stanice SPP CNG s.r.o. sú otvorené nonstop, v zahraničí to však nemusí byť pravidlom.

Plánovanie cesty je dôležité preto, lebo pri všetkých výhodách áut s pohonom na CNG niektoré typy áut majú v porovnaní s autami na klasické pohonné hmoty o niečo kratší dojazd na CNG.

S tankovaním v Českej republike by ste nemali mať problém, v súčasnosti natankujete na vyše 190 miestach. Zoznam týchto staníc nájdete napríklad na www.cng4you.cz

Cestou k moru môžete využiť plniace stanice v Rakúsku, ktoré má tretiu najhustejšiu sieť v Európe.

V Taliansku je vám k dispozícii viac ako 1200 CNG staníc. Pri jazde v Chorvátsku a v Slovinsku odporúčame starostlivo plánovať trasy, nakoľko je tam výrazne menej CNG staníc ako v okolitých krajinách.

Údaje o plniacich staniciach CNG v Európe (otváracie hodiny, spôsob platby atď.) nájdete na stránke www.ngva.eu alebo na stránke www.metanoauto.com. 


Prípadne môžete využiť online navigáciu WAZE , alebo si môžete stiahnuť niektorú z online, alebo offline mobilných aplikácii.

Pohodu na cestách a šťastný návrat z dovoleniek praje,

tím SPP CNG s.r.o.

Author: sppcngadm