Deti na Liptove sa učia aj cez leto: Škola hrou a vedenie k zdravím návykom.

Posted by: sppcngadm
Category: Nezaradené

LIPTOV / Prázdniny sú v plnom prúde, no na Liptove sa rozhodli deti učiť aj v lete. Nie v laviciach, ale v prírode, a navyše rozprávkovou formou. Množstvo vzdelávacích aktivít na jednom mieste deti bavilo a z krajiny „Za 7-mymi horami“ si odniesli nielen množstvo vedomostí, ale aj zážitkov.

 V rozprávkovej krajine však nechýbal ani ťah na ekológiu, a to aj s názornou ukážkou. „Autobus na CNG dokáže udržať aj túto vzácnu dolinu čistú, do vzduchu nevypúšťa žiadne emisie,“ uviedol konateľ SPP Peter Mozolák. Kto nevládal a mal chuť povoziť sa, mohol tak bez obáv urobiť. „Jazda na CNG vozidlách je úplne porovnateľná s benzínovými vozidlami,“ povedal obchodný riaditeľ CNG Slovensko Michal Smolnický. 

Detský festival Za 7 HORAMI podporila aj nízkoemisná plynová mobilita.

Prevádzku CNG autobusu zabezpečili spoločnosti SPP, SPP CNG a CNG Slovensko.  „Autobus s ekologickým pohonom CNG, ktorý neznečisťuje ovzdušie nebezpečnými emisiami prachových častíc a oxidov dusíka. Záleží nám na tom, aby si ľudia na festivale vychutnali čistý tatranský vzduch a pravú atmosféru festivalu. Chceme tiež ľuďom ukázať, že využitie CNG je spoľahlivým a ekologickým riešením vo verejnej autobusovej doprave,“ konštatoval konateľ spoločnosti SPP CNG Peter Mozolák.

Zdroj a viac informácii nájdete na www.noviny.sk

Author: sppcngadm